بیماران بین الملل (IPD)

مرکز جراحی محدود سرپایی نیکان در حوزه توریسم درمانی، خدمات جامع و وسیعی ارائه می‌دهد. فرآیند معاینه، تشخیص و درمان در کنار اقامت دلنشین بیمار و همراهان وی در اتاق‌های مجهز و مدرن در این مرکز، توسط واحد بیماران بین‌المللی قابل برنامه‌ریزی است.

مرکز جراحی محدود و سرپایی نیکان موفق به کسب مجوزهای رسمی و گواهینامه‌های بین‌المللی در جهت رعایت استانداردهای پزشکی جهانی شده است. بنابراین می‌توانید با اطمینان و آرامش خاطر برای دریافت خدمات پزشکی و جراحی به این مرکز مراجعه کنید و علاوه بر بهره‌مندی از زیبایی‌ها و جاذبه‌های دیدنی شهر تهران، برنامه درمان خود را تکمیل نمایید.

هزینه دریافت خدمات عالی پزشکی در این مرکز و به طور کلی در کشور ایران، بسیار پایین‌تر از درمان‌های مشابه در کشورهای توسعه یافته است. در حالی که پزشکان متخصص و فوق‌تخصص در کلیه زمینه‌های درمانی، با استفاده از تجهیزات به‌روز و از برترین برندهای دنیا، خدمات درمانی با بهترین کیفیت را ارائه می‌دهند.

شماره‌های تماس:

مترجم انگلیسی: 09921582247 (خانم ذوالقدر)

مترجم عربی: 09396183707

هماهنگی جهت ارسال گزارشات پزشکی: 09108500850 (خانم غفوری)

اینستاگرام: nikan.hospital.tehran

پذیرش بیماران از سه طریق انجام می پذیرد:
 • ارجاع از کلینیک 
 • اورژانس بیمارستان
 • ارجاع از مطب پزشکان
 • پذیرش بیمار با مراجعه حضوری و ارائه دستور بستری و مدرک شناسایی معتبر در زمان اندکی انجام می پذیرد.
 • درصورت نداشتن دستور پزشک جهت بستری (با هماهنگی تلفنی پزشک معالج )و پس از تائید پزشک مربوطه این امر امکان پذیر است.
 • پذیرش کلینیک از ساعت 6:30 صبح الی 19 عصر از طریق از طریق پذیرش مرکزی واقع در طبقه همکف و خارج از این ساعات از طریق پذیرش اورژانس صورت می گیرد .
 • لازم به ذکر است در اعمال جراحی زنان مانند سزارین،هیسترکتومی،زایمان طبیعی و انواع کوتاژها همراه داشتن شناسنامه بیمار و همسر بیمار و حضور همسر الزامی می باشد. (جز در موارد اورژانسی)
 • تمامی اعمال جراحی برای افراد زیر 18 سال فقط با شناسنامه و حضور پدر انجام می گیرد.
 • اعمال زیبایی زنان  برای افراد متاهل حضور همسر و شناسنامه الزامی و برای افراد مجرد حضور افراد درجه یک (پدر و مادر) با شناسنامه الزامی می باشد.

دپارتمان بیماران بین المللی ( IPD ) مرکز جراحی محدود و سرپایی نیکان از کارشناسان متخصص و پزشکان مجرب مسلط به زبان های بین المللی تشکیل شده که به صورت 24 ساعته بستر ارائه خدمات سلامت را به بیماران بین المللی مهیا می سازد.

 • حضور مترجم مقیم مسلط به زبان‌های عربی، انگلیسی و فرانسه در این مرکز توانسته است، از لحظه ورود به کشور تا ترخیص از کلینیک را برای بیماران تسهیل نماید به گونه ای که هیچگونه خلل ارتباطی در این زمینه ایجاد نشود.
 • کارشناس ارشد IPD مسئول هماهنگی نحوه حضور بیماران بین الملل می باشد در این راستا جهت کوتاه نمودن مسیر ارائه خدمات، حضور پرستار خوش آمدگویی در لابی و حضور کارشناس VIP/CIP در کلینیک توانسته است اهرم های موثری برای این دپارتمان ایجاد نماید.
 • ایجاد فضای اقامتی مبتنی بر فرهنگ بیمار در کلینیک، یکی از مزیت های رقابتی این مرکز محسوب می گردد. مجهز بودن بخش های بستری به رسانه های تصویری و مکتوب بین المللی مصوب وزارت ارشاد، نصب استند خوشامدگویی به زبان بیمار، وجود پرچم ملی کشور وی، ارائه منوی غذای مبتنی بر ملیت بیمار به زبان عربی/انگلیسی و امکان سرو غذاهای بین المللی و امکان تبدیل ارزهای بین المللی به ریال در کلینیک، از اهم اقدامات صورت گرفته است.
 • در راستای کاهش دغدغه های اقامتی و مسافرتی بیماران و همراهان وی، ایجاد بستر همکاری با هتل های مختلف در درجات متنوع تشریفات، امکان دریافت و یا تمدید ویزا؛ رزرو خطوط مسافرتی در کلیه قالب های هوایی، زمینی، دریایی و بهره مندی از تورهای گردشگری داخل تهران توانسته است بار نگرانی بزرگی را از دوش ایشان بردارد.
 • با توجه به شرایط بیمار و در صورت تمایل امکان همراهی وی از فرودگاه تا بیمارستان و بالعکس توسط کادر درمانی ویژه مهیا می باشد.
 • ترجمه کلیه اوراق و فرم های مرکز جراحی محدود و سرپایی به دو زبان عربی و انگلیسی توانسته است گام مهمی را در راستای حفظ حقوق بیماران بردارد. در این راستا انجام نظرسنجی های روزانه از بیماران بین الملل در تکنیک های مختلف(پرسشنامه بین المللی-مصاحبه حضوری و یا ایمیل به کلینیک) و انجام اقدامات اصلاحی در کمتر از حداکثر 12 ساعت توانسته است در تبیین و تنویر حقوق بیماران موثر واقع گردد.
 • ویزیت های روزانه پزشک IPD از تمامی بیماران بین المللی  و تیم مجرب و فوق تخصصی پزشکان این حوزه یکی از محورهای اعتماد بیماران به این مرکز می باشد.
 • ارائه صورتحساب به زبان انگلیسی به همراه Medical Report در زمان ترخیص، سبب ایجاد اطمینان خاطر در بیماران جهت ادامه درمان در کشور و یا مرکز دیگری گردیده است.

طبقه اول: اتاق عمل چشم

طبقه دوم: اتاق عمل جنرال

به منظور رفاه بیماران بین‌المللی، امکاناتی نظیر موارد زیر در داخل بیمارستان فراهم شده است:
1. مترجم زبان‌های انگلیسی، عربی و ترکی
2. کارمندان مسلط به زبان انگلیسی
3. تاکسی سرویس
4. بانک
5. امداد آمبولانس
6. اتاق‌های اختصاصی
7. امکان سفارش انواع غذا
8. نمازخانه
9. کافی‌شاپ
10. خشکشویی

در صورت تمایل مراجعین گرامی و همراهان، هماهنگی جهت اقامت در هتل های نزدیک به بیمارستان شامل هتل های اسپیناس پالاس، پارسیان اوین، پارسیان استقلال و … بعمل می آید

این مرکز در حوزه توریسم درمانی، خدمات جامع و وسیعی ارائه می‌دهد. به طوری که فرآیند معاینه، تشخیص و درمان در کنار اقامت دل نشین بیمار و همراهان وی در اتاق‌های اختصاصی به سادگی قابل برنامه‌ریزی است. کافی است به نیکان کلینیک مراجعه کنید و به صورت آنلاین از منوی مربوط به دپارتمان بیماران بین‌المللی (IPD)، با کارشناس این بخش تماس بگیرید. کارشناس IPD نیکان کلینیک، تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد و با حوصله به تمام سؤالات شما پاسخ می‌دهد. در این مرحله از شما خواسته می‌شود مدارک پزشکی خود را در اختیار کارشناس IPD قرار دهید. شما می‌توانید مدارک را از طریق نمابر یا پست الکترونیک ارسال نمایید. کارشناس IPD سوابق پزشکی شما را با متخصصان و پزشکان حوزه مربوطه مطرح کرده و پس از ارزیابی‌های همه جانبه، شرح درمان به شما اطلاع داده می‌شود.

در صورت تمایل، برای مراجعه به نیکان کلینیک یک تاریخ ملاقات تعیین شده و یک جدول زمان‌بندی دقیق به شما ارائه می‌شود. شما می‌توانید با توجه به جدول زمان‌بندی، شرایط خود را در تاریخ مربوطه بررسی کرده و برای مسافرت خود تمهیدات لازم را در نظر بگیرید. ویزا و بلیط سفر خود را تهیه کنید و دیگر نگران محل اقامت خود نباشید، چرا که نیکان کلینیک در صورت درخواست شما برای اقامت بیماران بین‌المللی و همراهان آن‌ها، با هتل های بسیار عالی قرارداد همکاری بسته است که در نزدیکی نیکان کلینیک قرار داشته  و محل‌های اقامتی مناسبی فراهم آمده است که برای رزرو اتاق می‌توانید با آن‌ها هماهنگ کنید.

هنگام مراجعه به نیکان کلینیک در تاریخ تعیین شده، کارشناس بخش بیماران بین‌المللی ضمن خوش آمد گویی به شما به شما در تشکیل پرونده کمک خواهد کرد تا روند خلاصه‌سازی، جمع‌آوری و ثبت مشخصات فردی و سوابق پزشکی شما در کلینیک تسریع یابد. سپس شما و همراهانتان به محل هایی که به شما اختصاص داده شده است، راهنمایی می‌شوید تا بعد از رفع خستگی سفر، آماده انجام معاینات و آزمایشات پزشکی شوید. چنانچه مواد خوراکی، لباس یا وسیله خاصی نیاز دارید با کارمندان این بخش در میان بگذارید، آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا در مدت اقامت خود در بیمارستان، احساس راحتی و آرامش داشته باشید. در این مدت، مشخصات فردی و سوابق پزشکی شما توسط مدیر بخش IPD بررسی و تأیید می‌شود.
 
زمانی که آماده بودید، نوبت به انجام معاینات و آزمایشات می‌رسد. نتایج آزمایشات در تعیین دقیق‌تر فرآیند درمان کمک شایانی می‌کند. نیکان کلینیک همواره در تلاش است با توجه به بازه زمانی مورد نظر شما، ارائه خدمات درمانی را تسریع کند بدون آن که خللی در کیفیت خدمات وارد شود. بهره‌مندی از یک فضای اختصاصی برای بیماران بین‌المللی مطابق با استانداردهای جهانی و حضور جراحان و متخصصان متعهد در کلینیک نیکان، زمان انتظار برای دریافت خدمات پزشکی را برای بیماران بین‌المللی بسیار کوتاه کرده است.
 
بعد از بستری شدن بیمار، برای تسهیل در ارتباط بین آن‌ها و همراهانشان، لباس‌هایی با رنگ خاص و دستبندهای مخصوصی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است تا امکان تردد ساده‌تر در بیمارستان را داشته باشند و کارمندان، پرستاران و مترجمین بتوانند به آن‌ها کمک کنند. تمامی کارمندان بیمارستان در حوزه بیماران بین‌المللی آموزش دیده‌اند و به زبان انگلیسی مسلط هستند. همچنین مترجمین زبان انگلیسی، عربی و ترکی به طور دائم در بیمارستان حضور دارند تا در صورت نیاز در کنار شما و همراهانتان باشند.
 
کلینیک نیکان موفق به کسب مجوزهای رسمی و گواهینامه‌های بین‌المللی در جهت رعایت استانداردهای پزشکی جهانی شده است. بنابراین می‌توانید با اطمینان و آرامش خاطر برای دریافت خدمات پزشکی و جراحی به این بیمارستان مراجعه کنید و علاوه بر بهره‌مندی از زیبایی‌ها و جاذبه‌های دیدنی شهر تهران، برنامه درمان خود را تکمیل نمایید.
 
پس از تکمیل درمان و گذراندن دوره بهبودی، معاینات پایانی شما انجام می‌شوند و در صورت نیاز، یک برنامه جامع زمان‌بندی برای مراجعات بعدی به شما داده می‌شود.
 
پزشکان، کاردرمانان و پرستارانی که در این بخش حضور دارند، برای تسریع روند بهبود شما، روش‌های درمانی لازم را آموزش می‌دهند. بدین ترتیب، پس از مراجعت به کشورتان قادر خواهید بود برنامه درمانی خود را دنبال کنید.
پس از تکمیل فرآیند درمان، هزینه پرداختی توسط بخش مالی IPD محاسبه شده و صورتحساب به شما تحویل داده می‌شود.
 
چنانچه برای مراجعت به فرودگاه نیاز به تاکسی قابل اطمینان با راننده مسلط به زبان انگلیسی داشته باشید، بیمارستان هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد.

مرکز جراحی محدود و سرپایی نیکان مجهز به تجهیزات پیشرفته و به روز از بهترین برندهای دنیا است. استفاده از تکنولوژی‌های مدرن در فرآیند تشخیص و درمان، این امکان را به پزشکان می‌دهد که درجات عالی درمان و خدمات پزشکی را به بیماران ارائه دهند. در زیر به بخشی از تکنولوژی‌های پیشرفته پزشکی کلینیک نیکان اشاره شده است:

1-جراحی قلب باز بدون متوقف کردن قلب
2-پرتودرمانی با هدایت تصویر
3-پرتودرمانی با شدت مدوله شده (IMRT)
4-پیوند سلول‌های بنیادی مغز استخوان در کودکان و بزرگسالان
5-سی‌تی‌اسکن مولتی دتکتور
6-آنژیوگرافی تفریق دیجیتال (DSA)
7-آمبولیزاسیون فیبروم رحمی
8-ماموگرافی دیجیتال
9-سونوگرافی 4 بعدی

در مراجعه به این مرکز  توجه داشته باشید که هزینه دریافت خدمات عالی پزشکی در این کلینیک و به طور کلی در کشور ایران، بسیار پایین‌تر از درمان‌های مشابه در کشورهای توسعه یافته است. پزشکان متخصص و فوق تخصص در کلیه زمینه‌های درمانی، با استفاده از تجهیزات به روز و از برترین برندهای دنیا، درمانی مشابه با کشورهای اروپایی و آمریکایی ارائه می‌دهند، در حالی که هزینه این خدمات در ایران به میزان قابل توجهی پایین‌تر از اروپا و آمریکا است. برای اطلاع از هزینه‌ها می‌توانید قبل از مراجعه حضوری به مرکز جراحی محدود و سرپایی نیکان، هزینه تقریبی معالجه را از کارشناس IPD بپرسید. کارشناس این بخش پس از مشورت با بخش مالی بیماران بین‌المللی، هزینه تقریبی درمان و اقامت را به شما اعلام خواهد کرد. هزینه تقریبی بعضی از اعمال به صورت کلی در این سایت ارائه شده است .

ایران همواره برای گردشگران کشورهای مختلف، با رمز و رازهای فراوان همراه بوده است و گردشگران پس از سفر به ایران زمین، مبهوت و شیفته زیبایی‌های تاریخی، فرهنگی و معنوی ایرانیان شده‌اند. شما در سفر به کشور ایران می‌توانید علاوه بر دریافت درمان با هزینه بسیار پایین، از آثار تاریخی ایران، کاخ‌های مجلل واقع در شهر تهران و ترکیب بسیار زیبا و رویایی جنگل‌های سرسبز و دریای نیلگون شهرهای شمالی ایران که کمتر از 5 ساعت تا تهران فاصله دارند، لذت ببرید و سفری خاطره‌انگیز برای خود و همراهانتان به ارمغان آورید.