معاینه چشم پزشکی بصورت سالیانه چرا مهم است؟

معاینه چشم پزشکی شامل مراحل مختلفی است که بسیاری از اختلالات چشمی را در مراحل اولیه می شود تشخیص داد. در صورت اقدام به موقع مانع از پیشرفت آنها می شود. معاینه کامل چشم پزشکی مراحل متعددی دارد و حدود یک ساعت وقت می­ گیرد و بستگی به شرایط بیمار دارد.

اهمیت معاینه سالیانه چشم

چشم انسان هم مثل دیگر اعضای بدن دائماً در حال تغییر و رشد است. زیرا با افزایش سن، تغییر شرایط جغرافیایی، بروز بیماری­های واگیر یا غیرواگیر و تغییرات ژنتیکی چشم را دچار بیماری می­ کند. لذا معاینه مرتب سالیانه و تشخیص به موقع بیماری های چشمی شانس درمان آنها را به افزایش می دهد. معاینه سالیانه و تشخیص زود هنگام باعث می­  شود که در بسیاری از موارد بیمار پس از دریافت چند دارو یا انجام یک عمل جراحی ساده سلامت بینایی خود را به دست می آورد.

اگر بیمار دیابتی هستید باید سالیانه یکبار معاینات کامل چشم پزشکی را انجام دهید. حتی بعضی از افراد که دارای برخی بیماری های سیستمیک یا چشمی خاصی هستند، احتیاج به معاینات بیشتری دارند. اما در مورد افراد با سن بالا باید متذکر شد که همه افراد جامعه از 50 الی 55 سالگی حداقل سالی دو بار جهت معاینه چشم  به چشم پزشک مراجعه کنند. همچنین در سنین بالاتر یا در صورت ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت، آب سیاه یا گلوکوم، آب مروارید یا کاتاراکت و AMD یا تباهی لکه زرد چکاپ چشم پزشکی را حداقل سه بار در سال انجام دهند.

به یاد داشته باشید که:

– پیرچشمی معمولا” بین ۳۸ تا ۴۰ سالگی شروع شده و تقریباً همه مردم تا سن ۵۰ سالگی آن را تجربه می­کنند.

– بسیاری از افراد تا سنین ۵۲ تا ۶۴ سالگی درجاتی از کاتاراکت(آب مروارید) خواهند داشته و در سنین ۷۵ تا ۸۵ سالگی تقریباً همه کاتاراکت خواهند داشت.

– گلوکوم یا آب سیاه چشم معمولاً در افراد بالای ۴۰ سال رخ می دهد و در مراحل اولیه بدون علامت است و یکی از علل عمده نابینائی در ایران است.

انواع معاینات کامل چشم:

خدمات چشم جهت معاینه کامل شامل تست بینایی سنجی، تست کوررنگی، تست بررسی انحراف چشم، دید سه بعدی یا درک عمق، رتینوسکوپی، انکسار سنجی، اتوریفرکتومتر، معاینه با دستگاه اسلیت، تست های تشخیصی گلوکوم، معاینه ته چشم پس از باز کردن مردمک از انواع معاینات چشم می باشد.

برای تعیین نوبت معاینه چشم  چشم پزشکی افراد بزرگسال و چه کودکان با ما از طریق تماس با شماره تلفن 29122060 یا 29121070 کلینیک چشم پزشکی و کلینیک ناباروری نیکان در ارتباط باشید.

 

بازدیدها: 125

ارسال یک پاسخ