اثرات دیابت بر روی چشم چگونه مشخص می شود؟

در ایران حدود 8 میلیون فرد دیابتی وجود دارد که اکثر آنها از بیماری خود خبر ندارند. بعضی از این افراد ممکن است با علائم چشمی برای اولین بار متوجه وجود بیماری دیابت خودشان شودند.

اصول کلی بیماران دیابتی جهت پیگیری مشکلات چشمی:

به محض مشخص شدن دیابت، این افراد در 5 سال اول تشخیص دیابت یک مراجعه به چشم پزشک باید داشته باشند. در مورد خانم های باردار هر سه ماه در طول یک معاینه چشم پزشکی باید داشته باشند.

اثرات دیابت کنترل نشده بر روی چشم:

اثرات دیابت بر روی چشم در طول مدت زمان بالا نشان داده می شود. ابتلا به این بیماری در واقع با سن بیمار، کنترل قند خون حین مصرف و ژنتیک افراد رابطه ای مستقیم دارد. اگر دیابت کنترل نشود می تواند عوارض شدیدی بر روی چشم داشته باشد. این اثرات می تواند مرحله نابینایی چشم هم پیش برود.

اثرات دیابت بر روی چشم

* دیابت و بیماری قندی بیشتر بر روی شبیکه چشم تاثیر می گذارد.

زمان مراجعات افراد دیابتی به چشم پزشکی:

افراد دیابتی باید بصورت منظم(سالانه) جهت معاینه به چشم پزشک مراجعه کنند و معاینات چشم داشته باشند.  اگر شما هم بیماری دیابت دارید، برای معاینه چشم های خود می توانید به کلینیک چشم پزشکی نیکان مراجعه کنید و از طریق شماره های نوبت دهی کلینیک چشم پزشکی نوبت دریافت کنید. و برای اطلاع از خدمات چشم پزشکی نیکان اینجا کلیک کنید.

 

دکتر منصور همایونی جراح و متخصص چشم اطلاعات مفیدی را در رابطه با زمان معاینه چشم و اثرات دیابت بر روی چشم در اختیارمان قرار می دهد.

 

بازدیدها: 247

ارسال یک پاسخ