بي گدار به آب نزنيد.

استفاده از عینک شنا در استخر:

عینک شنا موضوع عفونت های چشمی در فصل تابستان شایع است و معمولاً با افزایش تقاضا برای استفاده از استخرها دامنه شیوع این عارضه نیز بیشتر می شود.

چشم ها به دلیل ساختارشان تا حد زیادی در برابر عوامل محیطی مقاوم هستند ولی در برخی مواقع مانند زمانی که میزان کلر استخرها افزایش می یابد این عضو مهم نیز دچار مشکلاتی شده و فرد را با احساس ناخوشایندی روبه رو می کند. اثر کلر آب بر روی چشم ها تحریک پذیری آنها را افزایش می دهد که با نشانه هایی مانند سوزش، خارش و قرمزی چشم ظاهر می شود.

برای پیشگیری از این پیامد اکیداً توصیه می کنیم قبل از ورود به استخرها حتما عینک مخصوص شنا بزنید.

توجه داشته باشید از عینک های استاندارد استفاده کنید تا امکان نفوذ آب وجود نداشته باشد. بارها شاهد بودیم چشم افراد به دلیل استفاده از عینک های غیراستاندارد شنا دچار آسیب شده است که در برخی موارد منجر به درمان های طولانی مدت و پرهزینه می شود.

توجه داشته باشید استفاده از عینک برای خردسالان و کودکان تا 10 سال به دلیل آسیب پذیری بیشتر چشمان آنها الزامی است و این موضوع باید توسط مربیان و مسئولان استخر به استفاده کنندگان گوشزد شود.

افرادي كه جراحي چشم انجام داده اند:

مسئله بعدی افرادی هستند که اخیراً جراحی های لیزری عیوب انکساری مانند فمتولیزیک، پی آر کی یا لازک و فمتواسمایل انجام داده یا تحت عمل جراحی آب مروارید یا فمتوکاتاراکت قرار گرفته اند. این افراد به دلیل پیشگیری از عفونت و جلوگیری از آسیب قرنیه حداقل به مدت یک ماه با محدودیت شنا کردن مواجه هستند.

باید توجه داشت شناکردن در کانال ها، مسیل ها، رودخانه ها و دریاها به دلیل وجود آلودگی های گوناگون به ویژه فاضلاب و آلاینده های صنعتی توصیه نمی شود و شانس ابتلا به بیماری های پوستی، چشمی و گوارشی را بیشتر می کند.

چنانچه پس از شنا با علائمی مانند ترشحات عفونی، تاری دید، چسبندگی پلک ها به یکدیگر، حساسیت به نور و سوزش و خارش شدید چشم مواجه شدید باید هر چه سریع تر به چشم پزشک مراجعه کنید.

 

 مطمئن باشید بهترین راه برای حفاظت چشم از عفونت ها استفاده از عینک شنا است.

بازدیدها: 37

ارسال یک پاسخ