لیزیک و فمتو لیزیک

خدمات درمانی چشم پزشکی نیکان شامل عمل لیزیک می باشد. لیزیک که یکی از شایع ترین، دقیق ترین و بی خطرترین روش های جراحی عیوب انکساری محسوب می شود، یک جراحی دو مرحله ای است که بر روی قرنیه فرد انجام می گیرد. در مرحله اول یک لایه (فلپ نازک) از سطح قرنیه برش داده می شود. فمتولیزیک یکی از جدیدترین روش های اصلاح نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم است. لیزر فمتوسکند کاربردهای متنوعی در چشم‌ پزشکی دارد که شامل ایجاد انواع برش های قرنیه و لنز، درمان گلوکوم( آب‌سیاه) و بیماری های رتین (شبکیه) می‌شود.

هر چند گلوکوم علاج قطعی ندارد ولی با درمان های رایج می توان تا حدودی بیماری را کنترل کرد و این تأییدی بر اهمیت تشخیص و درمان زودرس است.بسیاری از چشم پزشکان گلوکومی را که تازه تشخیص داده شده است با دارو درمان می کنند تعدادی دیگر درمان با جراحی های معمولی و جراخی های لیزری را ترجیح می دهند.مرکز تخصصی نیکان امکان هر نوع از درمان ها را فراهم کرده است.

آب مروارید

مراجعه کنندگان باید بدانند که تا کنون داروي خاصي براي از بين بردن کدورت عدسي داخل چشم در بيماري آب مرواريد ساخته نشده است و تنها راه درمان، جراحي آب مرواريد مي باشد. براي عمل جراحي آب مرواريد، روش هاي مختلفي وجود دارد. که تازه ‌ترین روش درمان آب مروارید عمل فیکو است. که امکان درمان آب مروارید با استفاده از روش های عمل فیکو و دیگر روش ها نیز در مرکز درمانی چشم نیکان فراهم است.

اصلاح عیوب انکساری

برای اینکه چشم شما قادر به دیدن واضح اشیاء باشد امواج نورانی باید پس از انکسار توسط محیط های شفاف قرنیه و عدسی روی پرده حساس به نور شبکه که در قسمت خلقی چشم قرار دارد متمرکز شوند در نهایت تصویر توسط عصب بینایی به مغز ارسال می شود. عیوب انکساری زمانی رخ می دهد که چشم شما امواج نورانی را به طور مناسب و دقیق متمرکز نکند. بنابراین تصویری که دید می شود تار خواهد بود. اگرچه عیوب انکساری جزئی از اختلالات چشمی می باشند.

انواع این عیوب انکساری عبارتند از: نزدیک بینی(میوپی)، دور بینی( هیپروپی)، پیرچشمی، آستیگماتیسم؛ که هرکدام روش های درمانی مانند عینک و یا جراحی عیوب انکساری که شامل(Lasik ،Epi Lasik ،Lasek ،PRK، لنز داخل چشمی) دارند.

جراحیه شبکیه

زمانی که پرده شبکيه از جای خود جدا شود، عملکرد آن مختل شده و در نتيجه بينایی فرد تار مي شود. در این صورت است که می گویند پارگی شبکیه رخ داده است.

عمل جراحی از موثر ترین راه ها برای درمان جدا شدگی شبکیه می باشد. روش های درمانی مختلفی برای جداشدگی پرده شبکیه وجود دارد که عبارتند از: چسباندن شبکیه با استفاده از لیزر یا انجماد (Laser Retinopexy)، چسباندن شبکیه با استفاده از گاز(Pneumatic Retinopexy)، باکل اسکلر (Scleral buckle)، ویترکتومی (Vitrectomy) از دیگر خدمات درمانی چشم پزشکی نیکان می باشد.

تنبلی چشم

در صورتیکه در زمان مناسب تشخیص داده شود براحتی قابل درمان است. درمان تنبلی چشم معمولاً بصورت بستن چشم سالم و وادار کردن مغز به دیدن با چشم تنبل است. این درمان ممکن است هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول بکشد که البته چشم سالم باید به تناوب باز شود. در مواردی که تنبلی ناشی از عیوب انکساری است تجویز عینک یا لنز توسط اپتومتریست سبب وضوح تصویر در چشم معیوب و درمان تنبلی خواهد شد. مواردی نیز که تنبلی ناشی از انحراف چشم است با جراحی و اصلاح انحراف قابل درمان است.

به طور کلی آنچه در درمان تنبلی چشم بسیار اهمیت دارد، تشخیص اولیه آن است که متخصصان مرکزچشم نیکان با استفاده از ابزار و تکنولوژی پیشرفته به راحتی می توانند در جهت تشخیص و درمان این بیماری موثر باشند.

مجاری اشکی

راه تشخیص بیماری از طریق تزریق مایع تلخ مزه از داخل منافذ اشکی و بررسی عبور یا عدم عبور آن به بینی صورت می گیرد. این بیماری چشمی غالباً به‌ درمانی‌ غیر از ماساژ نیاز ندارد.

جراحی‌ برای‌ گشادكردن‌ و گذاشتن‌ میل‌ در مجرای‌ اشكی‌. این‌ امر در شیرخواران‌ معمولاً با بیهوشی‌ عمومی‌ مختصری‌ انجام‌ می‌شود. در بزرگسالان‌ غالباً در مطب‌ پزشك‌ با بی‌حسی‌ موضعی‌ انجام‌ می‌گردد. پس‌ از گشادكردن‌، دستگاه‌ مجرای‌ اشكی‌ با آب‌ نمك‌ شستشو می‌گردد.

بازدیدها: 1117

استخدام